Ettelugemisel osalevad professionaalsed näitlejad, aga ka sõjavastased ajakirjanikud ja avaliku elu tegelased - Dima ZICER, Elmo NÜGANEN, Artemi TROITSKI, Tatiana FELGENGAUER, Evgeny FEDOROV (Tequilajazzzi), Natalja DÕMTŠENKO, Viktor MARVIN, Artjem GAREJEV, Kirill Havanski


Ürituse unikaalsus on selles, et taoline ettelugemine toimub vaid korra. Selline osalejate koosseis ei kogune enam kunagi ei Tallinnas ega üheski teises linnas ega riigis.

Selle näidendi ettelugemised on toimunud suure eduga Prahas, Riias, Vilniuses, Budvas, San Franciscos, Barcelonas, Berliinis ja teistes linnades. Ettelugemistel on osalenud - Aleksandr Filippenko, Maksim Suhhanov, Viktor Šenderovitš, Monetotška, Jevgeni Kiselev, Olga Romanova, Aleksandr Morozov, Mihhail Borzõkin, Anna Mongait, Anton Dolin, Tatjana Lazareva, Nikita Kukuškin, Aleksandr Delfinov, Victoria Ivleva, Varvara Šmõkova, Aleksander Feklistov jt.

On saanud üha selgemaks, et Stalin mitte lihtsalt ei surnud, vaid avaldab siiani tugevat mõju Venemaa sotsiaalsele ja poliitilisele olukorrale ning seda mitte ainult seal. Näidendi põhjal korraldatud heategevuslike ettelugemiste ja etenduste sari on meie katse ühiste jõupingutustega ta lõpuks maha matta, näidata kunstiliste vahenditega putinismi ja stalinismi suhet ning toetada sealjuures ka rahaliselt Ukrainat.

Traagiline farss „Kuidas me matsime Stalinit” on peen, kuid sügav totalitarismivastane avaldus, mida tänapäeva tingimustes võib lugeda ereda sõjavastase kunstimanifestina. Näidend on tõlgitud kaheksasse keelde. Kõik ettelugemised ja etendused on läinud täissaalidele.

Tragifarss võimaldab meil jälgida, millisel moel stalinism tänapäeva inimese hinge poeb. Sellisele küsimusele vastust otsides on võimatu jääda ainult tõsidusse. Seetõttu pole traagiline farss mitte ainult asjakohane ja jube, vaid ka ülimalt naljakas.

Lugu ise on järgmine: üks suur vene teater otsustab lavastada julge näidendi Stalinist. Rollid on jaotatud, dekoratsioonid paigaldatud ja eelesietendus meediale on planeeritud. Juhtus aga nii, et Vene Föderatsiooni president osutus etenduse nähtamatuks pealtvaatajaks. Abi kaudu teatas ta, et on huvitav on vaadata, kuidas nad kavatsevad tema eelkäijat näidata. Presidendile ei meeldinud see, mida ta nägi, ja teatritrupp hakkab lavastust piinarikkalt ümber tegema, et meeldida mineviku ja oleviku valitsejatele...

See on näidend inimpsüühika kriminaalsest plastilisusest, valmisolekust teatud tingimustel taastoota totalitaarse mineviku ohtlikumaid tavasid, mis pole kuhugi kadunud - see võtab enda valdusse oleviku ja kavatseb saada tulevikuks…Lavastus näitab, kui kergesti võib inimesest saada türann ja kui kuulekalt ümbritsev keskkond selles kaasa aitab.

Kogu tulu – nagu ka eelmistel lugemistel – kasutatakse Ukrainale humanitaarabi ostmiseks.

Читка пьесы Виктора Шендеровича "Концепция" в Риге

"Упрямая тварь История": Первая публичная читка пьесы Виктора Шендеровича "Концепция" в РИГЕ! Мероприятие проходит на русском языке.

Крушение империи, сменяемость власти, историческая правда и переписывание истории, взаимоотношения народа и правящей элиты, роль лидера и борьба за власть, объединение общества и глас народа – в смешной, острой и актуальной пьесе Виктора Шендеровича «Концепция».

20 ноября читаем пьесу Виктора Шендеровича в уникальной компании известнейших актеров и лидеров общественного мнения:

Древний Рим пал в V веке нашей эры, создав цивилизацию и культуру! Нашу цивилизацию, проходящую сегодня очередную проверку на прочность в противостоянии с варварами и имперскими амбициями!

Пьеса, написанная Виктором Шендеровиче в 2013 году, за год до того как Крым стал “нашим” и была развязана очередная война в Европе, за 10 лет до атаки Хамас на Израиль, заставляет задуматься, что нам предстоит пережить завтра…

Что готовят нам цезари и их советники, что можем предпринять мы, чтобы завтрашний день был мирным и счастливым!

Кто будет рассказывать нашим детям историю этих дней? Тот, кто выживет или тот, кто выстоит?

Lavastaja: Jegor Baranov

Arseni Farjatjev

Milja Zelenskaja mälestuste põhjal

Nadeždini hääl Anatoli Belõi

Helilooja Anna Drubitš

Animatsioon Liza Iršai

Koreograafia Melpomen

Kostüümid Katerina Kravtsova.

Produtsent Sasha Siberg

Üritus toimub vene keeles

Viktor Šenderovitši näidendi esimene avalik lugemine Tallinnas.

Lugemine toimub vene keels

Impeeriumi kokkuvarisemine, ajalooline tõde ja ajaloo ümberkirjutamine, võimuvõitlus ja püüd selles võitluses elus püsida – Viktor Šenderovitši naljakas, tabavas ja asjakohases näidendis “Kontseptsioon” (2013).

Vahetult enne Krimmi annekteerimist kirjutatud näidendit ei lavastatud Venemaal kunagi teatavatel põhjustel. 19. novembril toimub Vene Teatris selle tragikomöödia esimene avalik lugemine meie riigis.

Aleksandr Feklistov, Julia Aug, Viktor Šenderovitš, Kirill Nabutov, Aleksandr Žilenko, Juri Kušpelo, Jelena Solomina, Mark Sergienko.

Režissöör: Filipp Los

See näidend on oleviku satiir, mitte mineviku rekonstruktsioon. Selle kangelased "roomlased" kannavad nagu perioodilisussüsteemis nimesid Tseesium, Liitium, Tsirkoonium...

Rooma juba põleb, kuid mis saab homme? Kes võidab, kes sureb, milline on järgmine minevikukontseptsioon? Lavastuse tegelaste jaoks on see elu ja surma küsimus.

Ja ka rahvuse jaoks on see elu ja surma küsimus: kes annab meie lastele edasi mineviku ajalugu?

See, kes jääb ellu või see, kes peab vastu?

Etentus toimub vene keeles

Avalsiom OÜ
Reg. kood: 16845544
Paldiski mnt 169, Tallinn, Eesti
info@avalsiom.ee
Tel. +372 511 4585
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram